15 Temmuz hain darbe girişiminin 2'nci yıldönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen  “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programına Sayın Kaymakamımız Muhittin GÜREL, Garnizon Komutanı Piyade Albay Hasan PAÇALI, Belediye Başkanı Ünal ÇETİN, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları,muhtarlar ile  çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
   15 Temmuz Şehitleri Anma,Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı kapsamında; 13 Temmuz Cuma günü İlçe Müftülüğü tarafından   şehitlerimiz için merkez Fatih Camiinde öğle namazı öncesinde mevlid-i şerif programı ve yüzbin Hatm-i Şerif duası okunarak dualar yapıldı.15 Temmuz Pazar günü saat 21:00 tüm halkımızın katılımıyla Migros Market önünden Cumhuriyet Meydanına Demokrasi yürüyüşü yapıldı. 
 
     Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu .Öğrenciler tarafından şiirler okundu.15 Temmuzu 16 Temmuza bağlayan gece saat 00.13 de tüm camilerde Sela’lar okunarak Kur’an Tilaveti icra edilerek dualar okundu.