Hiç tereddüt etmeden, gözlerini kırpmadan Vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için kanının son damlasına kadar mücadele eden, canını feda eden Aziz milletin evlatları, aziz şehitlerimizi 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.
Çanakkale Deniz Zaferi, Türk Milletinin Kahramanlık, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlık destanıdır. Tarihin akışını değiştiren bu kutlu zafer ile Aziz şehitlerimiz, her karışını kanları ile suladıkları bu kutsal topraklarda bizlere, barışı ve huzuru armağan etmişlerdir. 
Bedeli kanla, canla ödenenen bağımsızlık sembolü bu kutsal topraklarda bize düşen yegane görev, birlik ve beraberlik ruhunu yüreğinde barındıran bu kutsal emanete sahip çıkmaktır.
Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarını bu topraklar için feda eden, her karışını kanları ile sulayan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle , şükranla anıyorum. Milli Birlik ve bağımsızlığın sembolü olan 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104.yıldönümünü kutluyorum.