Gökçeada Nerede? Nasıl Gidilir ?
Harika tatil fırsatları ve keyifli saatler geçirmek için Gökçeada’ya ulaşım sadece deniz yoluyla mavi bir yolculuğun ardından ulaşılabiliyor. Gökçeada’ya düzenlenen seferlerde bir deniz otobüsü ve bir arabalı feribot kullanılıyor.
Otobüsle Ulaşım için iki adet otobüs firması bulunuyor. Yaz dönemi süresince her gün sabah ve gece olarak iki sefer düzenleniyor.
Deniz Yoluyla Ulaşım imkanına da sahipsiniz. Adaya özel tekneleri eşliğinde ulaşmak isteyen ziyaretçiler yanaşabileceği iki adet liman bulunuyor. Belediye ye bağlı bu limanlarda yakıt, elektrik, su gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
Arabayla Ulaşım için İstanbul istikametinde ilerken TEM otoyolu üzerinden Tekirdağ, Keşan, Gelibolu, Eceabat doğrultusunda ilerleyerek Kabatepe Limanına ulaşmanız gerekiyor. İzmir, Ankara, Eskişehir, Bursa’dan gelirken Çanakkale Boğazını geçmeniz gerekiyor. Bunun için çeşitli seçenekler mevcut durumda;  GESTAŞ ile Çanakkale-Kilithabir, GESTAŞ ile Çanakkale-Eceabat, Arabalı Motor ile Çanakkale-Kilitbahir.
Gestaş tarife bilgileri ; www.gdu.com.tr
Arabalı Feribot Seferleri, Kabatepe’den kalkan arabalı feribotlar, Gökçeada merkezine 7 km. uzaklıktaki Kuzulimanı’na yanaşıyor.
Deniz Otobüsü Seferleri eşliğinde ulaşmak için Çanakkale Gökçeada arası haftanın belli günleri yapılıyor. Yolculuk altmış beş dakika sürüyor.
Not: Gestaş’tan boğaz geçişi aldığınız biletle, Kabatepe-Gökçeada feribotuna ücretsiz bir şekilde binebilirsiniz.
De­niz­den Me­sa­fe­ler
Gök­çea­da – Ça­nak­ka­le    28.6 mil
Gök­çea­da – Ka­ba­te­pe     14.5 mil
Gök­çea­da – Boz­caa­da     20 mil
Gök­çea­da – Lim­ni            16 mil
Gök­çea­da – Se­ma­di­rek    14 mil
Ka­ra­dan Me­sa­fe­ler
İs­tan­bul – Ka­ba­te­pe      350 km.
An­ka­ra – Ça­nak­ka­le      653 km.
Bur­sa – Ça­nak­ka­le        271 km.
İz­mir – Ça­nak­ka­le         319 km.
Ecea­bat – Ka­ba­te­pe     10 km.